KOŠICKÝ

Chcete vedieť, aký bude program v Košiciach? Tak tu je! Pridajte sa k nám 💛
 
9:00 – 10:00
Ranná terapia s Jurajom (60′)
LEKTOR: Juraj Gajdoš
Ako lepšie začať ráno, ako s dokonalou jogovou rozcvičkou? Budeme dbať na správny pohyb, terapeutické asány, pomalý precízny pohyb, ktorý nám vysvetlí jeden z najskúsenejších lektorov na Slovensku.
Táto lekcia je špeciálne venovaná seniorom a úplným začiatočníkom.
 
10:30 – 12:00
Tradičná indická joga so Sujithom (75′)
LEKTOR: Sujith Sudakaran
Pôvodné indické cvičenie základných pozícií jogy, ktoré vplývajú na telo terapeuticky a liečivo.
Sujith je jedinečným učiteľom yogy, ktorý prináša tradičnú indickú yogu na Slovensko a do celej Európy. Jeho pôvod v Kerala, časti Indie, kde sa rozvíja duchovná kultúra, dáva jeho výučbe osobitný charakter a dáva mu hlboký základ v ajurvédskej medicíne. Sujith bol študentom niektorých najvýznamnejších osobností yogy a jeho vedomosti a schopnosti sú naozaj pôsobivé.
Na jeho hodinách sa snaží učiť správne vykonávanie asán a terapeutické účinky jogy. Jeho precízne vedenie a zmysel pre detail sú spojené s jeho úctou k tradíciám a zároveň s jeho otvorenosťou voči novým poznatkom a technikám.
 
12:00 – 13:00
WORKSHOP – Ako byť dole hlavou? (60′)
LEKTOR: Monika Rišková
Stojky si vyžadujú odvahu, koncentráciu a silu. Je dôležité ich trénovať pravidelne, vedieť ako sa pripraviť a potrebná je aj ohybnosť. My si všetko podrobne pozrieme na workshope s Monikou Riškovou.
Ukážeme si prípravu, techniky, cviky a triky ako sa ku stojke priblížiť a postupne ju zvládnuť. Nebojte sa pozrieť na svet dole hlavou, aj keď ste to ešte neskúšali. Strach treba prekonať, súhlasíte?
 
13:30 – 14:30
Mindful joga s Oksanou Kovalyk (60′)
LEKTOR: Oksana Kovalyk (UA)
Vo svojej podstate je mindful joga niečo ako udržanie pozornosti vo svojom vnútri. Je to porovnateľné s malým dieťaťom, keď sa ponorí do hry. Ako sa to podarí nám na lekcii jogy? Príďte si zacvičiť na túto hodinu s Oksanou, určite si odnesiete okrem zážitku aj krásny všímavý pohyb. Lekcia je určená pre každého ako kompenzácia k sedavému zamestnaniu, či vnútornému napätiu, alebo stresu.
 
Oksaniným zámerom pri cvičení jógy je priniesť do sveta viac lásky a menej strachu. Zdôrazňuje, že zdravé fyzické blaho je dôsledkom starostlivosti o telo a zdravé mentálne blaho vyplýva z poznania seba samého, porozumenia emóciám, túžbam a myšlienkam. Taktiež hovorí, že na svete neexistujú dobrí alebo zlí ľudia. Existujú ľudia, ktorí sa cítia zle, a ich konanie riadi strach, a na druhej strane ľudia, ktorí sa cítia dobre a ich konanie riadi láska.
 
Lekcia je tlmočená do slovenského jazyka.
 
15:00 – 16:00
Ashtanga yoga s Tini
LEKTOR: Martina Tini Varholik
Jediná domáca lektorka z Košíc, s ktorou si môžete zacvičiť na festivale ManaStay je Tini. Príďte na jej lekciu ashtanga jogy. Táto kráľovská joga má tisícročné korene v ozajstnej tradícii. Nesie v sebe pravú dušu jogy. Do dnešného sveta ju priniesol Sri K. Patabhi Jois. Odporúčame ju už mierne pokročilým jogínom, alebo fyzicky zdatnejším ľuďom, ktorí by si radi tento dynamický štýl jogy vyskúšali.
 
16:30 – 18:00
Rozvana pohybu
LEKTOR: Matej Jurenka
Učiť sa rozvíjať plný potenciál nášho tela je základnou myšlienkou metódy Rozvaha pohybu, ktorého tvorcom je Matej Jurenka, ktorý momentálne žije v lese na Slovensku so svojím vlčím bratom Lesanom. Strávil 15 rokov v Ázii, z toho žil 7 rokov v Šanghaji, učil sa jogu v Indii od miestnych majstrov, má za sebou niekoľko výstupov na Himalájske hory vysoké viac ako 6000 metrov nad morom v Indii, v Tibete, Nepále a Bhutáne, strávil niekoľko mesiacov v amazonských pralesoch s rôznymi šamanmi, absolvoval šamanské diéty s miestnymi liečivými rastlinami z tamojšej džungle.. Nielen táto unikátna metóda je zaujímavá, ale aj Matej ako človek. Príďte ho spoznať na túto jedinečnú lekciu.
Jeho neobyčajná schopnosť kombinovať rôzne prvky cvičenia, jogy a bojových umení v jedinečnom štýle a metóde Rozvaha pohybu, robí z neho jedinečného učiteľa, ktorý dokáže pomôcť každému cvičencovi dosiahnuť svoj plný potenciál a prekonať vlastné limity.
 
18:00 – 19:00
Pokojná joga na dobrú noc
LEKTOR: Sujith Sudakaran
Po celodennej jogovej prehliadke sa určite tešíš na poslednú hodinu. Po náročnom dni potrebuješ uvoľniť svoje telo a um, aby si sa mohol skutočne oddýchnuť. Táto lekcia ti umožní zhlboka sa nadýchnuť a vyvetrať vlastné myšlienky. Pri narodení dostávame do vienka určitý počet dychov a dĺžka života závisí na tom, ako rýchlo si túto zásobu vyčerpáme. Tak prečo nedýchať kvalitnejšie? Pránajama, terapeutická pomalá lekcia, vnútorný pokoj… takto uzatvoríme deň v Košiciach.
Sujith je človek, ktorý vyniká nielen svojou múdrosťou a schopnosťami, ale aj skromnosťou a láskavosťou. Jeho hodiny yogy sú skutočným zážitkom a jeho osobnosť prináša na hodinách harmóniu a pokoj.
 
Táto lekcia je tlmočená do slovenského jazyka.